Calendario

Diciembre. 2015
LunMarMierJueVierSabDom
 << <En 2019> >>
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Anuncio

¿Quién está en línea?

Miembro: 0
Visitante: 1

rss Sindicación

Archivos

Anuncio de los artículos posteados en: Diciembre. 2015

08 Dic 2015 
İyi bir boşanma avukatı hislerinizi anlar. Boşanma davası hiç kolay bir süreç değildir. Bundan dolayı dava süresince size destek olacak bir avukat bulmanız ön şarttır. Peki uzman bir ankara avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bunun yanında duruşmanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?

Bununla birlikte boşanma davası ne şekilde açılır ona da dokunalım. Boşanma davaları iki tarzda açılabilir. Eğer taraflar evliliği bitirme konusunda anlaşırsa aile mahkemesine müracaat etmeleri durumunda anlaşmalı şekilde evliliğe son verebilirler. Anlaşmalı olarak ayrılmanın gerçekleşmesi için birlikteliğin en az bir yıl devam etmiş olmasıgerekir. Eğer birliktelik bir yıldan az sürmüş ise eşler anlaşmalı olarak evliliği bitirmek amacıyla başvuru yapamazlar. Bu durumda çekişmeli biçimde başvuru yapmak zorundadırlar. Anlaşmalı tarzda boşanabilmek için mahkemeye bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni sunmaları gereklidir. Bu anlaşma metninin bir avukat mesleği icra eden biri tarafından meydana getirilmesi faydalı olacaktır. Bunun ardından taraflar mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli biçimde boşanmak için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç vardır. Bu evliliğe son verme gerekçesinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gerekmektedir. Ayrıca ayrılma sebebinin kanıtlanması gerekmektedir. Boşanma davasında davacı taraf boşanma gerekçelerini her çeşit kanıtla kanıtlayabilir. bir örnek verecek olursak telefon dökümleri delil olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davaları oldukça uzun sürebilmektedir. Bu süreci kısaltmak için bir boşanma ile ilgili avukattan yardım istenmelidir.

Ankarada Boşanma Avukatı sözcüğü asla beynimize iyi çağrışımlar getirmez. Bunun sebebi tecrübelerimiz olabilir mi? Avukatların bir çoğu toplumu daha iyi hale getirmek sebebiyle avukat olmamıştır. Bir çok boşanma avukatı , avukat olmaya finansal sebepler nedeniyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada avukatınızı seçerken iyi düşünmelisiniz.

Haddinden fazla boşanma avukatı var. İyi avukatı nasıl seçeceğim?
Avukat bulurken en güzel çözüm arkadaşlarınızın tavsiyesidir. İkinci yol ise internetten detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu şekilde boşanma avukatınıza karar verecekseniz bulduğunuz boşanma avukatını öneren siteler de aynı yolla bulacaksınızdır.
Admin · 29 vistas · Escribir un comentario